Benzár Concourse Blade Feeder bot
A Benzár Zsolt nevével fémjelzett horgászbotok köre tovább bővült a Concourse Blade Feederekkel, mely pálcák két hosszban, 360-as és 390-es kivitelben érhetők el.
A botok minden porcikájukat tekintve a versenyhorgászat kívánalmainak megfelelően készültek
Ezekkel a botokkal betöltöttük azt a nem túl nagy, de mégis meglévő űrt, ami a Concourse Method és a Concourse Method Light botok között tátongott, mégpedig azért, mert:
- a Blade botok 30-80 grammos dobósúlyukkal picit feszesebbek a Concourse Method Light-oknál, de közel sem nevezhetők távdobó feedereknek
- 46 tonnás Toray karbon anyaguknak hála elképesztően feszesek, ezek egyértelműen a leggyorsabb botjaink
- könnyű, mégis ultraerős Zirconia gyűrűsoruk a monofil mellett a fonott főzsinórt is kiválóan tolerálja
- 4-4 spiccük, melyek 2-1,5-1-0,75 unciásak, minden helyzethez megoldást kínálnak - különleges nyélkialakításuk és orsótartójuk némi változatosságot hoz a szürke hétköznapokba
- a 360-as 70-75 méterig, a 390-es pedig 90-95 méterig jelent megoldást egy optimális méretű és súlyú, például 45 grammos L-es vagy XL-es method kosárral
Egészen könnyű, karcsú, kecses, mégis elképesztően feszes és gyors botokról van szó, melyek a modern versenyhorgászathoz termettek. A rövidebb, 360-as mindösszesen 220, a hosszabb, 390-es pedig 237 grammot "nyom". Egy 4000—6000-es orsóval tökéletes párost alkot mindkettő!
3. KLASSZIKUS CSAVAROS ORSÓTARTÓ A botra a leggyakrabban alkalmazott csavaros orsótartó került. A több évtizede használt típus népszerűsége az egyszerűségben és a megbízható felépítésben rejlik. Az orsó rögzítésére két darab, az orsótalp befogadására képes, műanyagbetétes pofa szolgál, melyek közül az egyik egy nagyméretű anyával szorítható meg.
5. SIC könnyített A SIC gyűrűk gyártása során lehetőség nyílt a korábbi gyűrűbetéteknél kecsesebb, vékonyabb és nem utolsó sorban jelentősen könnyebb gyűrűbetétek alkalmazására. A szilícium-karbid páratlan tulajdonságainak köszönhetően ezek a könnyített, vékonybetétes gyűrűk is ellenállnak a dobás és fárasztás közben jelentkező koptató hatásoknak.