Pesca - Főoldal
0 dbTételek száma: 0 FtVásárlás összege:
Kosár részletes tartalma

Horgászvizek

Rába (Szentgotthárd)

Rába (Szentgotthárd)

Megközelítés: A Rába főként a 8-as út Kám és Szentgotthárd közötti szakaszáról, ill. Rum-Sárvár-Répcelak környéki utakról, valamint hidak, duzzasztók felől érhető el.
Ikervár: Bp felől - 7/M7-es - Székesfehérvár - 8-as főút - Kámnál Szombathely felé jobbra a 87-es úton - Rumnál a körforgalomban jobbra Sárvár felé - Meggyeskovácsi után az első kereszteződésnél jobbra (az út végén kemping-szerűség látható) - bekötőút - a partra, ill. a duzzasztóhoz és a parkolóhoz vezet.

 Víztípus:

folyó
Terület (ha):

kb.: 143km

Átlagmélység (m):2-5m - mai vízállás
Fenékviszonyok:kavics, sóder, helyneként iszap
Akadók:keresztbedőlt fák, tuskók és kövek, leszakadt partok, rőzsegátak, sarkantyúk, belógó kompkötelek, ferde hídlábak, cölöpök, hídpillér maradványok, zátonyok és homokpadok
Növényzet:nád, sás, ligeterdők
  
Halak:márna, paduc, domolykó, dévérkeszeg, ponty, balin, süllő, harcsa, csuka, kárász és szinte valamennyi keszegfajta, kárász
 
Szabályok:Megyei Horgászrend
Horgászidőszak:0-24h
Csónakhasználat:
  
Jegyváltás:
 

 Trabucco Horgászbolt Szentgotthárd Hunyadi u.3/b

Nyitvatartás:Hétköznap 8.30tól-17.00óráig

Szombaton:8.30-tól-12.00óráig

Tell:06 20/4689-423

Tell:06 20/9721-025

 

Info:

Alsószölnök-P.molnári: Sipos Károly 06/7033-99705;P.molnári-Ikervár:Fördős István 06/7033-99706; Ikervár-Nick: Konyher Tivadar 06/7033-99704;

A Rába Alsószölnök feleltt éri el Magyarországot, a megyei szövetséghez tartozó szakasz innentől kezdődően a nicki duzzasztóig tart. A Rábára jellemző az alacsony vízszint, mely extrém módon emelkedhet meg áradások idején. Borzasztóan sok arca van, köszönhetően a rendkívül sok kanyarnak és műtárgynak melyekkel útja közben találkozik pl. (több erőmű, duzzasztómű, híd maradványok stb.). Általában sekély, a duzzasztott szakaszai és üzemvíz csatronái mélyebbek csupán.
Az országhatáron egy duzzasztott szakasszal lép át. Az alsószölnök feletti rész lassú folyású, kanyargós csatornára emlékeztető. A duzzasztó alatt kiterjedt tükrös, de a műcsatornával újra egyesülve szinte patakszerű. Szentgotthárdnál újra visszaduzzasztott, hangulatos szakasz (ún. Kaszagyári duzzasztó, itt nincs erőmű), majd széles tükrösből induló keskeny alvíze a Lapincs patakkal megerősödve éri el nemsokára Magyarlak-Csörötnek magaságában az ottani duzzaszót és erőművet (jobbra műcsatorna!).
Körmendnél érkezik a Pinka balról, de itt is akad egy duzzasztó, erőműves csatronával, majd a sekély városi szakasz, ahol már tényleg folyó formát kezd ölteni a Rába. Ikervárnál újabb duzzasztó a főmederben a műcsatrona végén pedig az első magyaroroszági erőműn (1896) zubog át a folyó ide terelt víztömege, hogy lejjebb a Csörnöc-Herpenyő patakkal kiegészült ág visszatérjen a duzzasztó alvizi medencéje óta sekélyen kanyargó eredeti mederhez.
Sárvár után a Gyöngyöst fogadja be a Rába, a következő hídtól pedig már érződik a hatása a Nickről elnevezett duzzasztónak, de mielőtt elérné azt, még balra kiengedi magából a Fertő-Hanság ütőerét a Kis-Rábát.

Szentgotthárdi duzzasztó

duzzasztó alatt

Szentgotthárd Rába hid

széles lappincs-keskeny rába összefolyás

Kapcsolódó kép galériák:

Szálláshely ajánlatunk

Tavi Vendégház

  • Cím: Szentgotthárd, Máriaújfalusi u. 141
  • Elérhetőség: online szállásfoglalás,további információ www.tavihaz.tuti.hu e-mail: mail@tavihaz.hu tel:06 94 381-777 06 30/533-9521
  • Leírás: Pihenjen az Őrség kapujában, Szentgotthárdon, Szlovénia, Ausztria és Magyarország hármas határának közvetlen szomszédságában, a Hársas-tótól 300 méterre található családbarát vendégházunkban. A táj természeti adottságainak köszönhetően, mint pl. a nagy kiterjedésű erdők, fenyvesek, dús rétek, tavak, vízfolyások, a Rába-völgye, Hársas-tó, a Vendvidék, tanösvények, kerékpáros- és gyalogos túrautak stb. kimeríthetetlen túrázási lehetőséget biztosítanak a tiszta levegőn, de lehetőség nyílik horgászatra, vadászatra, vadvízi evezésre, lovas kirándulásra és túrára, valamint remek fotózási lehetőségeket is nyújtanak a természet szépségei. A környék hagyományőrző lovas rendezvényei nemzetközi hírűek. A hagyományőrző házigazdák, a változatos szabadidős programok, a csendes környezet és a jó levegő egész évben kellemes pihenésre és kikapcsolódásra nyújt lehetőséget.
  • Linkajánló: http://www.tavihaz.tuti.hu
Tavi Vendégház Tavi Vendégház Tavi Vendégház
Vissza a horgászvizek oldalra
Termékeink Kategóriák
Akciós szett Adalék, aroma Aprócikk Ajándék tárgy Ágy, szék, fotel Bojli, pellet, paszta Bojli alapanyag Bojlis kiegészitö kellék Bot Bottartó, rod-pod Bottartó táska Csali Csónak, csónakmotor Radar, GPS DVD, könyv Ernyő, sátor, hálózsák Etetöanyag Etetőhajó Horog Kapásjelző Kés Kiegészítő , Kellék Legyező kellék Meritő, haltartó, matrac Műanyag doboz Műcsali Napszemüveg Ólom ,kosár Orsó Rablóhalas kellék Rakósbotos kellék Ruházat Táska Tavi Haltáp Zsinór Úszó Versenyláda Alkatrész (botokhoz) Alkatrész (orsókhoz)